Етърци удариха Евроколеж в контролна среща, във вторник гостуват в Съединение
Етърци удариха Евроколеж в контролна среща, във вторник гостуват в Съединение / Дарик нюз, архив

С голове на Николаев и Байдаков етърци победиха с 2:0 десетия в Югоизточната „В” група- „Евроколеж”, воден от Марчо Дафчев. Мачът се игра в пловдивското село Оризари на отличната клубна база на съперника, разполагаща със зала, два терена и осветление, трибуни и съблекални при топло време и на хубав терен. По предварителна уговорка великотърновци трябваше да гостуват на „Академик” (Свищов), но в крайдунавския град не бе почистен терен.

Началото на срещата в Оризари бе равностойно и без много положения. „Виолетовите” се отчетоха с две- три хубави атаки и задна ножица на Борис Бисеров, при която топката мина на сантиметри над напречната греда.

Към края на полувремето и двата тима направиха опасни атаки. В 33-ата минута Тодор Чирпанов открадна топката и изведе отляво Николай Николаев, който с диагонален удар се разписа за 0:1.

Втора отлична възможност се разкри  пред великотърновци в 42-ата минута, когато излязоха четирима на двама пред вратата на домакините. Николаев центрира, Чирпанов пропусна топката и Байдаков стреля опасно, но на сантиметри от гредата. В последната минута на полувремето нападетел на „Евроколеж” бе оставен непокрит и от 7-8 метра би с глава, но защитниците избиха пред голлинията.

И през втората част етърци имаха превес и в 52-ата минута логично стигнаха до 0:2. След атака и удар на Байдаков защитник игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Димитър Байдаков превърна във втори гол.

Два хубави удара отправи изпробваният нападател Добри Петров, като единият бе спасен от вратаря, а другият мина покрай вратата.

След почивката в игра за великотърновци влезе Маргарит Георгиев. Габровецът е първият българин, учил в специализираната футболна академия Brooke House College, намираща се край Лестър, Англия.

В 85-ата минута домакините можеха да върнат един гол, след като техен нападател излезе сам срещу Венци Димитров, но ударът му мина край гредата.

Във вторник „виолетовите” ще гостуват на друг третодивизионен тим от пловдивско- “Гигант” /Съединение/.

„Етър ВТ”:В. Димитров, Илко Трифонов, Мариян Иванов, Борис Бисеров, Мартин Николов, Мариян Блажев, Тодор Чирпанов, Цветелин Борисов, Димитър Байдаков, Мехмед Мустафов, Николай Николаев (Добрин Петров, Милен Савов, Цветомир Додуров, Благовест Ангелов, Георги Колев, Александър Узунов, Маргарит Георгиев).