Червен картон и хеттрик белязаха втората вечер от зимния турнир по футбол
Червен картон и хеттрик белязаха втората вечер от зимния турнир по футбол / Dariknews.bg
18 гола паднаха през втория ден от турнира по футбол в ДКС “В. Левски”. В отоплената зала в един момент публиката достигна 800 души, бе показан и първия червен картон. Получи го Адриан Иванов от “Захарни заводи”, който наплю рефера и ще почива принудително три срещи. Йордан Момчилов пък записа първия хеттрик в тазгодишното издание на надпреварата. Отборът на „Спортно Търново” тръгна с убедителна победа с 4:1 срещу „Ел Класико”. Първата част бе равностойна, но в 17- ата минута Данчо Момчилов проби през центъра и с удар в десния ъгъл вкара за 1:0. В 23- ата минута след корнер Любослав Витанов засече топката в мрежата за 2:0. Четири минути преди края Красимир Стамов върна един гол за 1:2. “Ел Класико” се хвърли да изравнява и се оголи отзад. От пространствата се възползва Момчилов, който завърши две контри и оформи своя хеттрик. С успех тръгна и тимът на “Паника”, пречупил „Долапчиеви” с 4:2. Светослав Мавров откри с удар от въздуха, но Георги Георгиев изравни, като преодоля вратаря, не успял да улови сравнително лека топка. Илия Вачев покачи на 2:1 за “Паника”, с удар от 5- 6 метра, а след почивката Христо Костадинов засече топката за 3:1. В 32- ата минута Вачев с глава уби интригата, довеждайки нещата до 4:1. В самия край на срещата Христо Чорбаджиев фиксира окончателното 4:2. Минимална победа с 1:0 записа „Алпласт” над „Алекс ОК” в много оспорван мач, белязан с шест отстранявания за по две минути. Николай Боянов– Мечката от „Алпласт” и Кирил Борисов от „Алекс ОК” дадоха тон, като се спречкаха и реферът Стоян Денев ги прати на пейките за по 2 минути. В 36- ата минута Боянов удари греда и когато мачът отиваше към 0:0 Пламен Велчев се разписа и донесе ценната победа на своя тим. Последната среща за вечерта, в която “Ботев- 21” /Златарица/ удари с 4:2 “Захарни заводи”, също премина оспорвано, но без груби влизания. Бранимир Иванов стреля от петнайсетина метра, топката срещна страничната греда, удари се във вратаря и се оплете в мрежата за 0:1. В самият край на първата част Цанко Грънчаров изравни резултата с много силен шут. Три минути след почивката Енвер Силистрелиев се възползва от разбъркване в наказателното поле и прати топката в средата на вратата за 2:1. Борис Чакъров вдигна на 3:1, а Цанко Грънчаров с втория си гол в двубоя на 4:1. Буквално при ответната атака Адриан Иванов намали на 4:2. Малко след това голмайсторът на горнооряховци получи жълт картон за грубо влизане и в знак на протест се изплю срещу рефера. Стоян Денев, който ръководи срещи в “А” група, моментално му показа червения си картон, което ще коства на провинилия се пълна почивка до края на груповата фаза на турнира. Тази вечер турнирът продължава с мачовете: 17 ч. “Ботев” /Дебелец/- “Килифарево”, 18 ч. “Санитрейд”- “Спарта”, 19 ч. “Автодизел”- “Аспирините” и 20 ч. “Афродита флора”- “Тремол”.