Боево реми в приятелски мач между футболни съдии от В. Търново и Габрово
Боево реми в приятелски мач между футболни съдии от В. Търново и Габрово / Личен архив

С футболна среща на осветление закриха полусезона великотърновските и габровските футболни съдии. От години двете колегии се събират след всеки дял от шампионата при разменено гостуване. Мачът тази есен бе в събота на изкуствения терен в Габрово. Преди началото му гостите от старата столица подариха по бутилка вино на главния съдия- секретарят на Зоналния съвет на БФС във В. Търново Страцимир Тинчев и на капитана на домакините Николай Петров. Асистентки на Тинчев бяха две дами- Кристина Станчева и Нона Ангелова, а началният сигнал даде първият габровец ръководил срещи в "А" група Иван Войсков. Станислав Ставров изведе великотърновци напред в резултата с хубав удар от трийсетина метра. Малко по- късно Йосиф Ронков падна след единоборство на два метра от страничната линия, теренът е по- тесен, и Страцимир Тинчев отсъди дузпа, подкрепен от Кристина Станчева, размахала ентусиазирано флага. Николай Петров бе точен от бялата точка за 1:1. В самия край на полувремето гостите разбраха, че напразно са дали виното на рефера. Никола Атанасов бе задържан с ръце, Ставров овладя топката и вкара гол, но Тинчев отсъди фал, който за капак след това не позволи да бъде изпълнен и прати съперниците в съблекалните да почиват. След паузата Дидо Дочев изведе габровци напред с гол от свободен удар. Илиян Капарашев и Ставров пропуснаха да гостите и се стигна до последната минута, в която Стоян Денев сложи топката на главата на Светослав Стефанов, той я отклони към Милен Въжарски и последният вкара за 2:2. След боевото реми двата отбора се оттеглиха в елитен ресторант, където бяха на ниво и в продълженията. Изявите им по терените през есента бяха оценени подобаващо от председателя на Зоналния съвет на БФС във В. Търново Георги Велинов, който ги поздрави за представянето.