България - Полша
България - Полша / LAP.bg
България започна турнира от Световната лига по прекрасен начин - успех с 3:2 гейма над световния шампион Полша за радост на всички български фенове в зала "Конгресна"!

Очаквайте подробности!

България - Полша 3:2 гейма (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14)

Първи гейм 25:16

Момчетата на Пламен Константинов започнаха мача по перфектен начин като за първи път поведоха с две точки след няколко последователни блокади за 5:3. Мощните сервиси на Цветан Соколов накараха треньора на "дружина полска" Фердинандо Де Джорджи да поиска прекъсване при 7:3, но серията продължи до 8:3 при първо техническо прекъсване.

Виктор Йосифов също затрудни съперника с мощен сервис, с който резултатът набъбна на 12:6. Комфортният резултат позволи и на Тодор Скримов да рискува от сервис, правейки резултата 18:11, а Ники Николов работеше отлично на блок. Авансът стигна 10 точки при 22:12, след което краят на гейма дойде при 25:16.

Втори гейм 20:25

За съжаление българските волейболисти не успяха да задържат страхотното ниво и през втория гейм, а Полша поведе набързо с 8:4.

Мощният сервис на скримов и атака по блока на Соколов намали пасива за 6:9, а щастливо докосване на филето след начален удар на Пенчев и блок на Николов направи 10:12.

Пенчев бе хванат на блокада за 15:20, а топка в аут на Скримов значеше 17:23, след което краят на гейма дойде при 25:20 за Полша.

Трети гейм 19:25

Гостите започнаха по-добре и в третия гейм, в който първото техническо прекъсване дойде при 8:5 след видео повторение, доказало, че топката е докоснала линията след блок на Полша.

Последва добра серия за 8:8, но веднага след нея пък Полша постигна четири последователни точки за 12:8.

Разликата бе намалена отново след блок-аут на Соколов за 12:14. До края на гейма обаче българите не успяха да направят повече и го загубиха с 19:25.

Четвърти гейм 25:23

Българските волейболисти бяха опрени до стената и започнаха четвъртия гейм с голямо желание за успех. Играта започна точка за точка. Полша поведе с 13:11 след няколко лоши защити, но пък "лъвовете" отново излязоха напред за 14:13.

Гостите все пак си върнаха минималната преднина. Важно се оказа тактическото влизане за сервис на Скримов на мястото на Соколов. Този ход сработи и донесе равенство за 21:21. Топка на Розалин Пенчев бе отсъдена в аут, което значеше 23:21 за поляците. Видеото обаче показа, че има досковане на мрежата и съответно 22:22. Топка на Курек в аут пък даде аванс от една точка за "лъвовете". При 24:23 България имаше сетбол, а грешка в посрещането на поляците означаваше, че тайбрек ще определи победителя в мача.

==

Другите отбори в групата са Бразилия и Канада, които изиграха вече мача помежду си, завършил с успех 3:1 гейма за "кариоките".

Началният мача на двубоя между "лъвовете" и световните шампиони е 19,10 часа, а с GONG.BG можете да следите развитието на двубоя.

През миналата седмица България изигра първите си три мача от тазгодишната надпревара като стартира със загуби 0:3 от Франция и 2:3 от Аржентина, след което победи домакина Русия с 3:2.