Петгодишният Марти бе най-малкият участник в масовото бягане
Петгодишният Марти бе най-малкият участник в масовото бягане / Dariknews.bg

Петгодишният Марти от Стара Загора бе най-малкият участник в масовия лекоатлетичен крос, посветен на Деня на спорта и предизвикателството. Първи финишира първокурсникът от Тракийския университет Велин Коваленко. 7-кратният републикански шампион на 400 и 800 метра сподели, че участието му в кроса е част от подготовката му за предстоящото европейско първенство по лека атлетика. Втори бе състудентът му Васил Михайлов, а трети ученикът Мирослав Стоянов.

225 души се записаха за участие и избягаха две обиколки по предварително определеното трасе:старт пред сградата на Община Стара Загора - бул. „Митрополит Методий Кусев" - бул. "Руски" - бул. „Цар Симеон Велики" - финал отново пред Община Стара Загора.

Освен победителите, награди получиха Евгения Михайлова-първата финиширала дама, най-възрастният участник и този, който последен пресече финалната линия.

Масовият лекоатлетичен крос е организиран от Община Стара Загора и Тракийски университет, който тази година празнува своята 20 годишнина.

Спортните прояви по повод 17 май започнаха от 9.30 часа на площада пред Община Стара Загора където по традиция, състезатели от старозагорските спортни клубове демонстрираха своите умения.