Казанлък: Ваканцията  е мираж- място има за всички
Казанлък: Ваканцията е мираж- място има за всички / Д.Бобева- архив

 

Все още няма конкретна яснота  дали ще затворят за част от лятото детските градини в Казанлък, съобщиха от Общината. Оттам уточняват, че каквото и да се предприеме то ще е след консултации с родителите на децата от забавачниците.

Досегашната практика бе през август за две седмици да затварят детските градини, като оставаха да работят една или две в централната част на града. Кратката ваканция се използваше от колективите на градините за ремонти и санитарни дейности.

Решението на правителството за задължителна 5 годишна предучилищна група не плаши казанлъшките общинари. Според тях  няма да има и проблем с материалната база. Единственият проблем би дошъл от липсата на финанси. Масово децата от града са обхванати в детски градини. Проблемът с посещаващите е основно в селата и сред ромската общност. Имаме готовност да отворим затворените досега от години допълнителни крила към сградния фонд на градините, заяви за „Дарик" заместник-кметицата Юлияна Палазова.