Областният управител поздрави третокласник, класирал се на конкурс на фондация Димитър Бербатов / netinfo

Областният управител Христина Чолакова поздрави Васил Йорданов - ученик от трети клас в III ОУ „Д-р Ив. Селимински” в Сливен за неговото успешно класиране на първия конкурс на фондация „Димитър Бербатов” за талантливи деца в категория „Наука”, във възрастова група от 1 до 4 клас. Поздравителен адрес от областна администрация получи директорът на училището Ваня Пенчева.

Годишните награди за талантливи деца на фондация „Димитър Бербатов” бяха връчени на специална церемония, състояла се на 19 януари т.г. във Военния клуб в София. Лично от звездата на родния ни футбол Бербатов бяха отличени млади български таланти, които през миналата година са постигнали успехи в областта на науката, изкуството и спорта. В инициативата се включиха над 3000 деца, а жури от професионалисти отличи най-успелите от тях. Номинирани бяха 579, сред които и пет деца от Сливен. Васко Йорданов беше сред крайните 27 финалисти. Деветте деца, заели първо място в своите категории, спечелиха годишни стипендии от фондацията на Бербатов, а заелите второ и трето място получиха грамоти.

Васко е ученик в Трето ОУ – Сливен, в класа на Радост Петкова. Миналата година той е спечелил четири първи и едно трето място в различни математически състезания. Печели безапелационно математическите състезания „Европейско кенгуру”, „Цвятко Самарджиев” и „Иван Салабашев”, както и Есенния турнир по математика и информатика „Черноризец Храбър”. Заема трето място на Великденското математическо състезания.