Излезе от печат първата книга на младия сливенски писател Георги Жеков. Книгата, озаглавена „Другата реалност”, е отчасти автобиографична, отчасти изследователска. Всичко започва преди четири години на път за Чикаго, щата Илинойс.
Писателят бива връхлетян от автомобил. Следва кома, тежки операции, трудно възстановяване. И едно дълго пътуване отвъд границите на нашия свят. Към светлината в края на тунела и обратно. Книгата „Другата реалност” е врата към един свят, където нещата са различни. Тя може да даде утеха на онези, които се страхуват от смъртта и отговори на онези, които се питат какво има отвъд самите нас.
Авторът не се налага, не принуждава да читателя да приеме неговата гледна точка. Той споделя своите спомени, и това, което се е променило в него.
Част от приходите от продажби на изданието Жеков дарява на Детски SOS – селища. Първоначалният тираж е 300 екземпляра, които вече се разпространяват в книжарниците в Сливен и столицата.
Ежемесечно част от приходите от продажба се превеждат по сметките на Детски SOS – селища, за да подпомогнат децата, живеещи там, съобщи Георги Жеков.