Газифицират три детски заведения в кв. Тракия в Шумен
Газифицират три детски заведения в кв. Тракия в Шумен / снимка: Дарик-Шумен, архив

Започва газификация на три детски заведения в кв. „Тракия", това обяви на пресконференция Данаил Данчев - гл. експерт в отдел „Европейски проекти" към Община Шумен. По думите му, проектното предложение за това е изготвено още през миналата година, а сега се пристъпва към реализацията му, след като средства са осигурени по финансовия механизъм на европейското икономическо пространство.

Газификацията ще обхване детска ясла „Тракийче", целодневните детски градини „Братя грим" и „Дружба".

Дейностите в детските заведения ще продължат 8 месеца, като реално те са стартирали вчера. Стойността на проекта е 700 000 лв.

Предвижда се изграждане на нови газови котли, нова модерна вътрешна отоплителна инсталация. Ще се извършат и всички вътрешни ремонти, които ще са необходими след изграждането на отоплителната инсталация.

Предстои да се уточни и организацията на работата на детските заведения в есенния период, когато най-вероятно активно ще се извършват дейности по реализацията на проекта.