Дядо падна от втори етаж на община, ремонтирал елинсталация
Дядо падна от втори етаж на община, ремонтирал елинсталация / Радка Минчева, архив

77-годишен мъж от Цар Калоян падна от стълба с височина 3 м. на бетонна площадка до общинската сграда в града - съобщиха от ОДМВР-Разград.

Гани Кушчев бил от строителите на сградата и макар и пенсионер често го търсели за ремонти по елинсталацията - обясни кметът на Цар Калоян Ахмед Ахмедов. Местната администрация се помещава на трети етаж, другите два са собственост на други институции.

В събота около 11,30 ч. възрастният мъж работел на втория етаж, който е собственост на местна земеделска кооперация, подхлъзнал се и паднал. Намерен е в безпомощно състояние след един час от охранителя на сградата. Откаран е в разградската болница, с опасност за живота. Възможно е да е получил удар - смятат медици.

По случая се води досъдебно производство за нарушаване на правилата по безопасност на труда.