СК Шуменска крепост
СК Шуменска крепост / СК

Силно представяне на СК "Шуменска крепост" на Държавното лично първенство по кикбокс в стил К-1, което се проведе в зала "Олимпиада" в Пловдив .

СК Шуменска крепост се представи с общо 6 бойци на събитието, които се подговиха и излязоха на ринга под ръководството на треньорите Галин Методиев и Християн Тотев, съобщиха от клуба.

Шампиони при мъжете станаха: Иван Иванов при най-тежките след победи над представители от Аякс Бс и КА-2 Пд. Димитър Стоянов се окичи със злато в категория до 67 кг . с успехи над Армеец Сф и ТИМ Вн. Първенец в тегло до 60 кг. след два успеха над Легион Пд и КА-2 Пд е Виктор Иванов. Полина Галинова днес на финала при жените до 60 кг. убедително надигра съперник от Леон Комба Пд.

Вицешампион е Никола Николов при мъжете в категория до 75 кг. Вчера той победи боец от Вокил Вн.

Станислав Страхилов е с бронз при юношите младша възраст в дивизията до 60 кг.

98 състезателя от 22 клуба в цяла страна взеха активно участие в двубоите и определиха републиканските шампиони в 29 възрастови категории. Организатор на събитието бе Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, а любезен домакин бе местния кикбокс клуб "Леон Комба ".

Следващото предизвикателство пред СК "Шуменска крепост" е Студентското първенство в сряда, където ще участват 5-ма представители на клубът.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.