/ СК "Шуменска крепост"
14 медала спечелиха състезатели на СК "Шуменска крепост" от Държавното първенство по кикбокс в стил фул контакт, което се проведе в Каварна. Това съобщиха от клуба.

Събитието предложи много интересни срещи , тъй като повечето клубове участваха с всички свои налични сили от състезатели. Малко над 200 бойци от 22 тима от цялата страна определиха първенците на страната, като битките се проведоха в местната спортна зала "Олимпиада".

СК "Шуменска крепост"

СК Шуменска крепост изкара на бойната сцена 14 свои представители, от които 6 -ма дебютираха на такъв форум - Мартин Минчев, Йолина Димитрова, Койо Каракашев, Мирослав Атанасов, Петър Бончев и Атанас Ханджиев.

Възпитанниците на старши треньорът Галин Методиев, на когото асистираха в подготовката и изкарването на ринга на бойците Иван Иванов, Християн Тотев и Фахри Фахрединов, се представиха за пореден път на ниво, показвайки характер, себераздаване и добър набор от умения. Клуба отново е сред водещите тимове в страната.

Шуменци останаха на второ място (5 зл. 3 ср. 6 бр.) в общото класиране по медали от първенството зад Стар тийм Сф. и изпреварвайки Боил Вн. Много добро впечатление направиха Йолина Димитрова, Петър Бончев и Атанас Ханджиев, които станаха шампиони на България още при първото си качване на ринга.

Медали за Шумен от Държавното по кикбокс

Те загатнаха ,че приемствеността в СК Шуменска крепост е налице и след утвърдените състезатели идва ново поколение, жадно за успехи. Йордан Стоянов и Хасан Алпер също зарадваха треньорите си и със зрелищно представяне се окичиха със златните медали.

На крачка от заветното 1-во място останаха Ивайло Георгиев, който вчера записа три победи, Полина Галинова и Мариян Петков. Техните финални срещи днес бяха много оспорвани, резултата и предимството често преминаваше от единия боец към другия, и държаха напрежението в публиката до самия им край.

Сега след заслужен отдих бойците на СК Шуменска крепост ще започнат подготовка за следващото си предизвикателство - Държавното първенство по кикбокс в Бургас, което е през октомври.