Въоръжен и маскиран младеж ограби хранителен магазин в Пловдив, съобщават от полицията. Към 22 часа вчера, в магазин за хранителни стоки в район „Северен” влиза млад мъж с нахлупена качулка на главата. Той насочва пистолет срещу 32-годишната продавачка и успява да задигне около 300 лв. от касата и побягва.
По случая е образувано досъдебно производство под наблюдението на Пловдивската Районна прокуратура.
Опит за грабеж е регистриран вчера около 22 часа в Първо РУП в Пловдив. По първоначални данни инцидентът става в магазин за цигари и алкохол, където маскиран и въоръжен мъж иска оборота от 52-годишна продавачка. Служителката обаче отказва да се подчини и успява да натисне паник бутона. Това изплашило извършителя и той побягва без да вземе нищо от обекта.
Друга 49-годишна пловдивчанка е ограбена на улицата от непознат мъж. Към 21:30 часа в събота, крадецът издърпва дамската й чанта и побягва. С нея, потърпевщата се разделя и с 300 лв., мобилен телефон и лични вещи.