Сигнал за извозване на смет на старото депо проверяват във Велинград

/ Дарик Добрич
Информация, че на старото сметище, закрито от края на 2017 г., се извозват боклуци, проверява Община Велинград.

Депото е близо до квартал „Каменица“ и до част от гората на родопския град. След затварянето му със заповед на кмета Костадин Коев е забранено там да се изсипват отпадъци и до момента не е имало нарушения, казва зам.-кметът Атанас Палигоров.

За случая са уведомени и компетентните институции за разследване на случая. Предстоят щателни проверки.