Симонета Иванова от шахматен клуб „Дракон” Плевен спечели световна титла
Симонета Иванова от шахматен клуб „Дракон” Плевен спечели световна титла / netinfo

Симонета Иванова от плевенския шахматен клуб „Дракон” е спечелила световна титла на четвъртото официално Световно отборно училищно първенство, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ Плевен. То се проведе от 9 до 16 юли в Пардобице, Чехия.

Освен Симонета Иванова са участвали още три българчета - Валентин Вълев, Виктор Атанасов и Петър Тодоров . Участието на плевенското момиче в шампионата стана възможно благодарение на финансовата помощ, връчена й от председателя на ПП ГЕРБ Цветан Цвенатов. Средствата бяха събрани на благотворителна вечер, организирана от Цецка Цачева, общински ръководител на ПП ГЕРБ в Плевен.

Президенът на плевенският клуб „ДРАКОН” и областен ръководител на ПП ГЕРБ Ивелин Николов, съобщи, че Симонета ще продължи участието си в следващ “open” турнир. Той ще бъде индивидуален за състезатели с рейтинг до 1 800 ЕЛО.