Народният представител от ПП ГЕРБ Ивелин Николов, член на постоянната комисия по образованието, науката и въпросите на децата, младежта и спорта бе специален гост на тържеството на децата от детска градина „Слънце". Рециталът е по случай една от най- светлите за Плевен и България дати - 10 декември, уточняват от пресцентъра на партията. Ивелин Николов е получил специално нарисувана от децата покана.
С много патриотични песни, стихове и рисунки децата от „4 б" група на детска градина „Слънце" тържествено отбелязаха Освобождението на Плевен. В Панорама „Плевенска епопея" пред препълнената зала, сред историческите възстановки, децата рецитираха с патос и артистизъм трогателните за всеки плевенчанин думи „Плевен падна, ден велик, изходът на войната е решен". Всички научиха кой е генерал Скобелев, майор Горталов, как Осман паша предава сабята си на генерал Ганецки. Не бяха пропуснати и художниците Верешчагин и Овечкин. С гордост се споменаха и фактите, че в Плевен е открита и първата болница, както и първата девическа гимназия в България.
В края на тържеството депутатът Ивелин Николов отправи кратко приветствие към децата и техните родители. Той изрази своето задоволство и възхищение от работата на учителките на децата Игнатовска и Симеонова за отлично подготвения и изпълнен с партиотизъм рецитал. Ивелин Николов изненада всички малки възпитаници на детска градина „Слънце" с по един голям шоколад.