Коалиция за България влиза в битката с ясна цел - първото място
Коалиция за България влиза в битката с ясна цел - първото място / netinfo

"Ще преследваме целта, която сме си поставили - да сме първа политическа сила в Плевен. Резултатите от евроизборите показват, че имаме обективни шансове за това. След като вече са ясни и играчите в политическото състезание, мисля че нашата цел става още по-реализуема".

Това каза на пресконференция на старта на предизборната кампания за национален парламент Любомир Петков, общински председател на БСП в Плевен. На нея присъства и председателят на областната организация на БСП Васил Антонов, като двамата споделиха насоките, в които Коалиция за България ще води предизборната кампания в Плевенско.

"Ще има два плана, единият е да се облегнем на авторитета и влиянието на нашите структури. Вторият план е да се опитаме на осъществим прекия контакт с онези общности, които очертават облика на нашия град и област", каза Петков, който е четвърти в листата на коалицията. Той обеща разчупена кампания, в която ще има много срещи и ще върви откровен разговор за политика с гражданите.

Любомир Петков и Васил Антонов направиха коментар на някои от опонентските листи в 15-ти Многомандатен избирателен район, като подчертаха някои странни примери според тях.

По думите на Петков, странни конфигурации са се оформили в последните няколко дни. Като най-странно той подчерта мястото на Найден Зеленогорски в листата на Синята коалиция в Кърджали, където той е шести. "Листата на Синята коалиция за мен в този си вид в Плевен означава, че тази политическа сила е отписала изборите в Плевен", бяха думите на Петков.

Васил Антонов допълни, че "кандидатите, които са в листата, това е техния максимум и такъв ще бъде техният резултат".


Трудни отговори ще имат да дават и представителите на основния опонент на БСП - ГЕРБ, допълни още Любомир Петков и подчерта позицията на националното ръководство на ГЕРБ, което е срещу участието на държавата в проекта АЕЦ Белене и възстановяването на статута на Военно-въздушното училище в Долна Митрополия. Листата на ГЕРБ той определи като "бледа".

Петков разкритикува и листата на Атака, които са избрали човек на партията от Русе да представлява плевенчани. Листата на РЗС и участието на генерал Илия Илиев в нея Васил Антонов определи като "кандидатура, заложена анти" и която ще влоши резултата на тази партия от последните избори.


Третият и четвъртият в листата на Коалиция за България - Любомир Петков и Васил Антонов, обявиха, че се борят за минимум 4 депутатски места, но светлата зона на листата им в Плевен е до 8-мо място.

Те осъдиха гръмко купуването на гласове като го нарекоха "уродливо явление" и го приравниха с практиката на т.нар. "корпоративен вот". Васил Антонов сподели, че предстоят разговори с Окръжна прокуратура и полицията, на които ще бъдат посочени местата, където има съмнения за бъдеща търговия с гласове.