Вицепремиерът Цветанов на планинско бягане в Сапарева баня
Вицепремиерът Цветанов на планинско бягане в Сапарева баня / Маргарита Петрова

Вицепремиерът Цветан Цветанов даде старта при мъжете на Европейското първенство по планинско бягане, което се проведе в Сапарева баня. Преди това  Цветанов получи почетен плакет от президента на БФЛА Добромир Карамаринов.

„Фактът, че такова голямо състезание се провежда в Сапарева баня означава, че всяко едно градче в България може да даде нещо на Европа", каза Цветанов и допълни, че трябва да има повече спортни прояви за децата на България.

Европейското първенство по планинско бягане събра най-добрите спортисти на Европа в Сапарева баня.

Ahmet Arslan от Турция стана европейски шампион по планинско бягане за 2010 година.  Времето на победителят е 0:46:14. 80. Мъжете тръгнаха от старта при Гейзера. Трасето беше 12,2 км., при денивелация 685 м.

При жените България постигна успех, след като Милка Михайлова се класира на 7 място, а отборно българките са на 4- ти. Победителка стана Dumergues Marie Laure от Франция с време 0:45:11. При жените отборната титла за втора година спечели Италия. Жените и юношите тичаха по 9 км.

При юношите старша възраст победител стана отново представител на Турция- Huseyin Pak. При девойките първа финишира румънката Denisa Ionela Dragomir.

Участници и гости се снимаха за спомен с талисмана на първенството- Гейзо.