/ личен архив, БФЛА
Кюстендилската лекоатлетка Валерия Кадийска спечели сребърен медал от Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, като постигна личен резултат в скока на височина при жените- 166 см. Състезателката на треньора Румен Омерски от клуб “Пауталия” получи правото на представлява България на Балканското първенство за юноши и девойки под 20 години, което е в края на седмицата в “Асикс Арена” в София.

Валерия Кадийска и Румен Омерски
личен архив

Шампионка в дисциплината стана ветеранката Венелина Венева / р. 1974 г. /. Тя преодоля 180 см.

17-годишната Валерия Кадийска преодоля от първи опит всички височини до 166 см., като личният си резултат постигна при третия си опит.

Валерия Кадийска на ДП за жени
bgathletic.com

166 см. от трети опит скочи и третата в класирането Елеонора Драгиева от “Берое”- Стара Загора, но тя бе допуснала един фаул на височина 155 см. Драгиева спечели преди седмица шампионата за юноши и девойки до 20 г., където Кадийска остана втора с 163 см.