Копие стигна до целта и победи Осогово- Багренци
Копие стигна до целта и победи Осогово- Багренци / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

"Копие"- Копиловци спечели дербито на дъното на класирането в областната футболна група "Осогово", като победи с 3:1 "Осогово"- Багренци. Двама отбора нямаха спечелена точка преди 5 кръг. Георги Борисов откри головата сметка на Копиловци в 58 мин., Александър Крумов покачи на 2:0 в 66 мин. Юношата Владислав Георгиев вкара за 2:1 и върна интригата в мача, но опитния Кирил Георгиев внесе успокоение в редовете на домакините, като бе точен в 80- та минута за крайното 3:1.

"Копие" стигна до целта и победи "Осогово"- Багренци

Отборът на "Славия"- Граница не можа да събере пълен състав за гостуването си на "Септември" в Жабокрът и загуби с 5:1, като игра в почти целия мач с 9 души. Домакините решиха мача през първото полувреме с голове на капитанът Мариян Пенев, Дейвид Маренски, Ален Василев и Борислав Георгиев. Маренски добави още един гол в последните минути на двубоя. Почетното попадение за гостите от Граница вкара Росен Каракашки, но то бе най- красивото в двубоя.
Лидерът "Кюстендил" надигра с 4:0 Слокощица. Нов чифлик разгроми Търновлак със 7:0, със същия резултат Лозно победи Богослов. Ваксево добави 3 точки към актива си след 3:1 срещу Горна Гращица.
Два оспорвани мача в дупнишката група "Рила" завършиха без да бъде излъчен победител: Бобошево- Сапарево 3:3 и Джерман- Кочериново 2:2. Яхиново победи Рила с 4:0, а Овчарци се наложи над Боровец с 6:1. Лидер е Сапарево с 8 т., пред Бобошево и Джерман с по 7 т.