Евгени Генчев е новият носител на златния пояс Васил и Георги Илиеви
Евгени Генчев е новият носител на златния пояс Васил и Георги Илиеви / Влади Владимиров

Едно от новите попълнения на спортен клуб по борба „Васил и Георги Илиеви", Евгени Генчев спечели златния пояс на името на двамата братя, в памет, на които се прави турнира. Евгени е от Самоков, като обмисля да стане ученик на Спортно училище „Васил Левски". Той стана шампион в категория до 100 кг. Бившият състезателна кюстендилския клуб и спонсор на турнира Борислав Желязков сложи пояса на победителя в 18- то издание на международния турнир по борба, класически стил за кадети.

Купата за най- добър състезател получи Александър Стоянов от „Балканец"- Македония, който се класира 3- ти в категория 58 кг. Стоянов получи купата от главния треньор на кюстендилския клуб Валери Райчев.

Евгени Генчев е новият носител на златния пояс "Васил и Георги Илиеви"

Шампионите в отделните категории: 42- Димитър Андонов- София; 46- Валентин Димитров- Самоков; 50- Едуард Евтимов- Враца; 54- Дейвид Димитров- Монтана; 58- Валентин Григоров- Варна; 63- Красимир Крумов- Самоков; 69- Красимир Димитров- Стара Загора; 76- Иво Кьосев- Самоков; 85- Денислав Златев- Кюстендил, като в тази категория на трето място е Денис Георгиев от кюстендилския клуб.

Борците, които се качиха на почетната стълбичка получиха медали и парични награди.

Вицеевропейският шампион Владислав Методиев награди победителите в категория 85 кг., като преди това получи награда от 500 лв. за сребърния си медал от ЕП, като плика му връчи главния треньор Валери Райчев.

Състезатели от 14 български клуба, Македония и Сърбия участваха в 18- тия международен турнир по борба, класически стил за кадети. Турнирът откри директорът на Спортното училище Любомир Анчев. Гост бе и сестрата на братя Илиеви- Марияна.