Джерман измести Сапарево от първото място. Разгромен успех за ФК Кюстендил
Джерман измести Сапарево от първото място. Разгромен успех за ФК Кюстендил / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Джерман победи Сапарево в двубой за първото място в областна футболна група "Рила". Срещата се игра пред около 300 фенове, като домакините вкараха единствения гол в мача още в 3- та минута. Точен бе Антон Цветков. Отборът на Джерман удържа успеха и с човек по- малко от 59- та минута, когато бе изгонен Калин Бачев. Двубоят бе ръководен по изключение от съдийска бригада от Кюстендил, главен рефер- Любомир Терзийски и асистенти- Радослав Димитров и Йордан Тодоров. Делегат на БФС бе председателят на Областната съдийска комисия Огнян Пешев.
Без победител завършиха други два мача от група "Рила": Ресилово- Рила 0:0 и Бобошево- Боровец 0:0. Кочериново надиграха като гости Яхиново с 0:2.
Лидерът в областна група "Осогово", ФК "Кюстендил" разгроми Търновлак с 12:1. Жабокрът се наложи над Горна Гращица с 2:0, Нов чифлик победи Багренци с 3:0, а Копиловци продължи добрите си игри през пролетта и спечели с 4:0 срещу Граница.
Богослов изненада "Елешница" във Ваксево, като си тръгна с 3- те точки, след 0:1. Лозно победи един от конкурентите си за призово място в групата Слокощица с 1:0.