Участникът от Кубрат, който спечели джакпота от над 7 млн. лева е получил печалбата си, съобщават от Българския спортен тотализатор. Джакпотът е най-големият в цялата 54-годишна история на тотализатора и падна във второ теглене на играта 6/49 в 11 тираж на 10 февруари. Печелившите числа са 25, 26, 27, 32, 37, 43. Фишът е бил обикновен с 4 комбинации на стойност 2,80 лв.
По закон участниците имат правото да потърсят печалбите си в 45-дневен срок, който започва да тече от деня, следващ тегленето на тиража. Печалби с размер до 200 лева се изплащат в тото пункта, където е пуснат или пренасочен фиша. Суми до 10 000 лева се изплащат в съответната районна дирекция на БСТ. Всички печалби над 10 000 лева играчите могат да получат в Централна дирекция на Български спортен тотализатор. Независимо от големината на печалбата, до 15 000 лева могат да бъдат изплатени в брой. Останалите пари се превеждат по банков път.
Български спортен тотализатор гарантира запазване на пълната анонимност на печелившия, както и сигурността му при получаването на печалбата. Печалбите от тотото са освободени от държавни и местни данъци, такси и запори.
Късметлиите имат право да заявят друго населено място в България, различно от това, в което живеят, където да получат спечелените от тотото суми. Необходимо е само да посочат мястото и номера на банковата си сметка. Ако късметлията няма банкова сметка, БСТ се ангажира да му открие такава в банка и клон, посочени от играча.
Другата голяма печалба, спечелена в същия 11-ти тираж, а именно джакпота от 1 345 769 лв. в първо теглене на 6/49, беше взета от спечелилия участник преди близо две седмици. Щастливецът е от Сунгурларе и е пуснал обикновен фиш с 4 комбинации и 5 позиции за ТОТО Джокер на стойност 3,80 лева.