Крадец отмъкна пари от поликлиниката в Банско
Крадец отмъкна пари от поликлиниката в Банско / полиция / Sofia Photo Agency, архив
"Слушай сега, няма да викаш полиция. Аз ще оправя всичко, ще дам парите", това заявил 24-годишен шофьор, който блъснал паркирана на ул. "Ангел Кънчев" в Габрово кола.

Изпитият алкохол го карал да се поклаща напред-назад, а очевидци споделили със собствениците на пострадалия автомобил, че не му е за първи път да сяда пиян зад волана.


Потрошеното "Рено" било пометено от нарушителя на 4 март към 22:10 часа. Въпреки претенциите на пияния младеж да не се вика полиция, униформените пристигнали и му връчили дрегера. 

Отчетени били 1.71 промила. По случая в РУ Габрово е образувано бързо производство по чл. 343б ал.1 от НК. 

Няколко часа по-рано, към 17:00, на близката ул. "Стефан Караджа" друг пиян водач предизвикал ПТП. За щастие, отново без пострадали хора. Отчетените при теста промили се оказали 1.29.