Награждават най-добрите спортисти на Добрич
Награждават най-добрите спортисти на Добрич / Дарик Добрич - архив

Церемонията по награждаването на 10-те най-добри спортисти на Добрич и трите най-успешни отбора ще се състои от 12.30 часа в р-т "Резиденция". Стойка Петрова бе избрана за спортист №1 на Добрич за 2012 година. Боксьорката събра 334 точки в 35 анкетни карти, попълнени от журналисти, сп.деятели и общинари. Петрова достигна до четвъртфинал на Олимпийските игри в Лондон в категория 51 кг, където загуби от бъдещата шампионка Никола Адамс /Вбр./ Стойка игра четвъртфинал и на Световното първенство в Китай през тази година. В момента се състезава за русенски боксов клуб.

За поредна година отбор №1 стана мъжкият хандбален отбор на „Добруджа”. Най-успешният добрички тим за първи път спечели шампионската титла на България и зае второ място в турнира за купата на страната. Хандбалистите получиха 98 точки в анкетата.

Допълнителни награди ще получат 9-годишната Полина Великова от СК по художествена гимнастика „МИГ-Гергана 90” /за перспективен състезател/ и Ивайло Калев от ВК”Добруджа 07” /пробив в спорта/