/ Дарик Добрич, архив
Хандбалистите на Локомотив Варна победиха Добруджа с 32:24 (16:11) и спечелиха купата на България за мъже за четвърта поредна година. Това е десети трофей от турнира в историята на "железничарите", които се изравниха рекордьора ЦСКА.

"Локомотив" на финал за купата срещу "Добруджа"

Варненци поеха контрола върху мача след серия от четири безответни гола, след която поведоха с 6:3. С добри последни минути на полувремето локомотивци увеличиха преднината си до 13:8 и запазиха аванса от 5 гола до почивката.

На старта на втората част варненци, които са и шампиони на България и лидери в първенството, дръпнаха с 18:11 и дълго време успяваха да съхранят аванс от 6-7 гола. Добруджа все пак успя да намали до 21:25 в 47-ата минута, но за повече момчетата на Георги Андреев нямаха сили.
В ключовите моменти на второто полувреме силни изяви имаше вратарят на локомотивци Михаил Пенев, а Бранимир Балчев и Тансер Юсню допринесоха най-много за резултатната игра на варненци.

В спора за 3-ото място другият варненски тим "Спартак" отстъпи на "Чардафон" с 26-29./БТА