Очаквано Боряна Калейн спечели многобоя на държавното първенство по художествена гимнастика в Бургас. / Снимка: Sportal.bg
Боряна Калейн-от националния състав на България по художествена гимнастика и състезател на клуб „Левски Триадица” спечели шампионската титла в многобоя при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика за приз “Жулиета Шишманова” в Бургас.
Грацията събра сбор от 67.825 точки. Втора се класира Ася Иванова от "Импала" Стара Загора с 55.100 точки, а трета е Марина Иванова от "Тракия" Пловдив с 54.400 точки.

В състезанието при жените участваха 25 грации.

Втора се класира Ася Иванова от “Импала” Стара Загора, а трета Марина Иванова от “Тракия” Пловдив. Полина Иванова от бургаския клуб “Черноморец” зае осмото място, предават от БФХГ.

При девойките старша възраст златния медал в многобоя завоюва Ева Брезалиева от "Олимпия"Бургасс 54.650 точки. Втора и трета са съответно Вая Драганова ("Левски Триадица") с 52.600 точки и Леонор Божанова ("Левски") с 51.050 точки.

Финалите на отделните уреди са по-късно днес.

Припомняме, че тази година се навършват 40 години от най-голяма авиокатастрофа в България, при която загиват 73 души, сред тях и треньорката на националния отбор по художествена гимнастика Жулиета Шишманова.