Нефтохимик волейбол
Нефтохимик волейбол / netinfo

Шампионът на България за миналия сезон при волейболистите "Нефтохимик 2010" тръгна ударно в новото първенство на Суперлигата. Пред около 600 зрители в зала "Младост" бургазлии спечелиха с 3:1 срещу "Добруджа". Гостите взеха първия гейм с 25:21. След това момчетата на треньора Найден Найденов коригираха играта си във всички компоненти и закономерно стигнаха до крайния успех.

Най-възрастният в игрите за ветерани 91-годишен

25:20, 25:15 и 25:18, това е резултатът в полза на "Нефтохимик 2010" от следващите три гейма в дербито на първия кръг. Най-резултатен за победителите беше Валентин Братоев, който завърши с 21 точки/4 аса, 1 блок, 62 процента позитивно посрещане и 60 процента ефективност в атака/. Младата надежда на бургаския волейбол, 18-годишният Георги Петров добави 13 точки/1 блок, 67 процента позитивно посрещане и 63 процента ефективност в атака/.

Богато спортно съдържание през октомври по DIEMA EXTRA

Срещата пропусна играещият спортен директор на бургаския отбор Теодор Салпаров. Либерото на националния отбор лекува контузия и вместо него на тази позиция много добре се представи опитният Андрей Николов. В следващия втори кръг от Суперлигата, "Нефтохимик 2010" гостува на "Хебър". Мачът в Пазарджик е на 13 октомври, петък.