/
/ / община Поморие

Давид Абрашев и Гергана Велкова от Клуб по спортни танци “Поморие” защитаваха честта на България на международен танцов турнир, който се проведе в началото на месеца в сръбската столица Белград. В категория “Юноши младша възраст – латина” те се качиха на стълбичката и заеха почетното 3-то място. Младите състезатели премериха силите си и в по-високата категория за “Юноши старша възраст”. Давид и Гергана се класираха на полуфинал на 10-то място от 37 двойки.

Междувременно в Шумен се проведе традиционният XIX открит турнир по спортни танци за Купа Шумен 2019. Представителите на Поморие там бяха Даниел Нанев и Виолета Ершова. Тандемът им се класира на финал в категории 18 A+A латина, стандарт и “Състезатели над 19 г.” латина.