Пирин се измъкна от изпадащите и вгорчи живота на Локо Пловдив
Пирин се измъкна от изпадащите и вгорчи живота на Локо Пловдив / netinfo
В мач от 11-я кръг на А група Пирин постигна втора поредна домакинска победа, след като надделя с минималното 1:0 над Локомотив Пловдив и по този начин благоевградчани се измъкнаха от зоната на изпадащите и вгорчиха живота на „смърфовете”.

Единственото попадение в срещата бе отбелязано още в 1-та минута, когато след грешка в отбраната на Локомотив Пловдив, Паланков подаде на Пиетробон, който останал очи в очи с вратаря Акалски прати топката в мрежата.

Гостите се опитаха да върнат гола до края на първото полувреме, но защитниците и вратарят на Пирин запазиха вратата си суха.

През второто полувреме двата отбора играха равностойно, като отборът на Локомотив имаше възможности да стигне до изравнително попадение, но то така и не падна.

В 82-та минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Хазуров падна в наказателното поле на Локомотив, но главният рефер Георги Йорданов не отсъди такава.