Пирин Бл и Пирин ГД направиха 1:1 на благоевградския стадион
Пирин Бл и Пирин ГД направиха 1:1 на благоевградския стадион / netinfo

Отборите на Пирин Бл и Пирин Гоце Делчев завършиха наравно 1:1 в контролна среща играна на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. Двубоят се игра при непрекъснат дъжд, а головете и повечето положения бяха през първото полувреме.

Неврокопчани поведоха в резултата в 5-ата минута, когато Марио Близнаков центрира остро от фаул, куп футболисти се разминаха с топката и тя спря в мрежата на Бахтарлиев. Домакините натиснаха и на два пъти Влади Шумантов,  отправи опасни удари, а веднъж и Тони Тасев бе близо до изравнителното попадение.

То все пак дойде в 39-ата минута, когато Тасев бе фаулиран в наказателното поле и Владислав Златинов превърна отсъдената дузпа в гол. През второто полувреме и двамата треньори направиха много смени, а най-чистото положение бе за гостите от Гоце Делчев в 69-ата минута. Тогава Моллов влезе в наказателното поле вратарят Захари Димитров, отби силния му удар, а при добавката Карапетров нацели страничната греда.

И за двата отбора това бе втора контрола за тази седмица. Пирин в сряда победи Германея с 3:1, а Пирин ГД в четвъртък направи 0:0 с Локомотив София в Дамяница.

Въпреки дъждовното време на благоевградския стадион имаше доста футболни хора между, които Петър Михтарски, Венко Попов, Венцислав Гочев, бившият президент на Пирин Иван Давидков и дори бившият наставник на националния отбор по волейбол и треньор на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов.