Зенит отупа набързо тима на Младенов и отлепи от дъното
Зенит отупа набързо тима на Младенов и отлепи от дъното / netinfo
Шампионът Зенит Санкт Петербург победи у дома Том Томск на Александър Младенов с 5:1 и отлепи от последното място в класирането на руската Висша лига.

Футболистите на носителя на Купата на УЕФА свършиха работата си за малко повече от половин час и запазиха сили за предстоящата им наситена програма в шампионата, в която трябва да отиграват мачове от пролетта.

Зенит дръпна с 2:0 до 11-ата минута с попадения на Файзулин и Широков, а в 23-ата Мичков от дузпа вкара единствения гол за Том, в чийто редици цял мач игра големият син на Стойчо Младенов - Александър.

В 24-ата и 26-ата обаче капитанът на шампионите Анатоли Тимошчук вкара още два на гостите, преди отново Файзулин да се разпише в 34-ата минута и да оформи крайното 5:1.

Заради участието си в евротурнирите Зенит бе изиграл едва шест мача до момента и бе последен в класирането. След днешния успех възпитаниците на Дик Адвокаат вече са 13-и с десет точки от седем двубоя. Том Томск е 11-и с 12 точки от 12 срещи.