Вила с важна победа, Стенли не играе
Вила с важна победа, Стенли не играе / netinfo

Отборът на Астън Вила, без Стилиян Петров в състава си, постигна важна победа  над закъсалия Рединг с 2:1 и по този начин се изравни по точки с четвъртия в класирането Ливърпул.

Възпитаниците на Марти О’Нийл тотално надиграха своите домакини и заслужено стигнаха до успеха. В 33-ата минута на срещата Астън Вила пропусна отлична възможност да поведе в резултата. Английският национал Гарет Бари не успя да преодолее вратаря на домакините от дузпа.

Все пак гостите стигнаха до гол в последната минута на първото полувреме когато Ашли Йънг откри на „Мадейски”. През второто полувреме домакинте упражниха натиск, но противно на логиката Вила отбеляза втори гол седем минути преди края  на мача чрез нападателя си Марлън Хеърууд.

В последните секунди домакините все пак стигнаха до гол, който обаче само фиксира крайния резултат. Почетното попадение за „кралските поданици” бе дело на Ники Шори.