Холандският нападател на Манчестър Юнайтед Робин Ван Перси за пореден път похвали тима и съотборниците си за спечелената титла в последния сезон на сър Алекс Фъргюсън начело на „червените дяволи“.
„Този тим е невероятен. Всеки шампионски отбор има нужда от добра атмосфера. Оттам започва всичко. След това всеки футболист иска да сподели успеха и да има част в него. Така се постигат големи неща и се печелят трофеи. Това е като пъзел, който трябва да се подреди. Пъзелът означава титли“, коментира Ван Перси.
„Шампионът е дълъг. Не се печели за една седмица, а трябва повече от една година, в която трябва да преодоляваш много трудности в мачовете. Шампионатът не е турнир. Трябва да изиграеш 38 мача, така че да спечелиш титлата след 34 мача казва всичко. Това показва, че ние сме единствените, които заслужават титлата“, каза още нападателят на Манчестър Юнайтед.