Иванков на финал за Купата на Турция
Иванков на финал за Купата на Турция / netinfo
Димитър Иванков ще играе на финала за Купата на Турция, след като неговият Кайзериспор победи във втория полуфинален мач Ризеспор с 4:1 и с общ резултат 7:1 продължиха напред.

Иванков получи почивка и не взе участие в реванша, след като българският национал и неговите съотборници бяха предрешили всичко като гости с първия двубой, когато победиха с 3:0.

На свой терен днес Кайзери поведе с гол на Делио Толедо в 20-ата минута, а Родригес изравни за Ризеспор в 26-ата. Леонардо Иглесиас оформи крайното 4:1 в полза на домакините, след като вкара хеттрик между 54-ата и 89-ата минути.

На финала, който за удоволствие на много турските емигранти в Германия, ще се играе на стадиона на Шалке в Гелзенкирхен, Кайзериспор ще срещне Генчлербирлиги, който вчера изхвърли фаворита Галатасарай след победа с 1:0 в реванша и общ резултат 2:1.