Дело за укриване на данъци срещу 24-годишната Силвия К. ще се гледа днес в Плевенски окръжен съд. Тя е обвинена, че през периода от 16 август до 14 септември 2004 г. в Плевен, като управляваща ЕООД е укрила данъци в размер на 70 603 лв. Според обвинението за целта тя е използвала фалшиви счетоводни документи, отнасящи се за периода юли - август 2004 г.
По същото дело обвиняем е и 38-годишният Илия И. Той е подсъдим за това, че от октомври 2004 до януари 2005 г. като пълномощник на същото дружество е укрил 148 946 лв данъци. Мъжът също използвал документи с невярно съдържание.
Делото вече беше отложено веднъж от Плевенски окръжен съд. Причина за това беше, че единият от подсъдимите няма адвокат, защото не платил на защитника си и прекратил правомощията му.