Враца е подходяща за инвестиции по проекти за енергийна ефективност
Враца е подходяща за инвестиции по проекти за енергийна ефективност / netinfo
Инвестиционни планове и възможността за бъдещи проекти за енергийна ефективност бяха обсъдени днес на среща между кмета на Враца инж. Тотю Младенов, областния управител д-р Антонио Георгиев и директорът на френския енергиен гигант Далкия за България Доминик Дуда.

През януари 2009 ще бъде проведена втора среща, на която ще се представят възможностите за “Еско – договори”, изграждането на фотоволтаична централа и производството на горива от биомаса и възобновяеми енергийни източници.

Дуда заяви, че техните намерения са в сферата на енергийната ефективност, а Враца е много подходяща за инвестиции в тази свера, защото е топлофицирана на 48%.