През тази седмица започва градежът на 50 метрова стената, която ще укрепи свлачище на на две уличи в крайдунавския град. Мястото е обезопасено и обозначено с табели, уточняват от общината.
184 хиляди лева ще струва изграждането на подпорната стена, която е дълга 48 метра и висока 6 метра. Обектът се финансира от националния фонд „Бедствия и аварии". В края на миналата година пътното платно започнало да пропада и се наложило общината спешно да осигури финансиране и да проведе процедура за фирма - изпълнител и надзор на обекта.
Подновено е и изграждането на втория етап от колектора в квартал Боруна. Досега са изградени около 500 метра от канализацията, предстои да бъдат положени колекторни тръби на още толкова - до Обръщателната. Проектът се финансира с 1 мил 700 хиляди лева. От регионалното министерство. Строителството ще продължи още два - три месеца.
Община Лом кандидатства с проекта „Инженерно - геоложки мероприятия за дългосрочно снижаване на подпочвените води в кв. Младеново" по оперативната програма „Регионално развитие". Проектът е на стойност около 1 милион лева и цели изграждането на дренажна система в района над бившата Вакуумна фабрика, съобщават още от кметската управа. Заради високите подпочвени води, мазетата на стотици къщи са наводнени, след кръговото на новия мост, който е част от републиканския път Видин - Лом - Монтана - София.