Ученици от Монтана правят проекти за Европейския парламент
Ученици от Монтана правят проекти за Европейския парламент / netinfo

Ученици от Природо-математическата гимназия в Монтана ще имат възможност да разискват проблеми свързани с бъдещето на Европейския съюз като истински евродепутати.

Групата от 25 единадесетокласници ще разработи проекти по шест теми, които ще представи в Европейския парламент в Страсбург. На 16 април догодина те ще защитят своята гледна точка по въпросите за бъдещето на ЕС, световния мир, околната среда и демокрацията пред евродепутатите.

Всеки месец ученици от държавите на Стария континент посещават Европейския парламент. Възпитаниците на Марияна Стефанова и ПМГ “Св. Климент Охридски” са първите от Монтана, които ще имат честта да защитят името на училището и страната.