Повишаване на доверието на гражданите е една от основните цели на проект, по който работят Административните съдилища във Враца, Монтана и Видин. Другите цели са: прозрачност, професионализъм, отчетност и ефективно функциониране на съдебната система.
Като част от проекта на 28 февруари ще бъде проведена кръгла маса, на която ще бъдат представени проучвания, касаещи знанията и оценката на гражданите за работата на съдилищата; оценка на риска от корупция в отделните стъпки на съдебния процес и проучване, свързано с мнението на съдии и служителите в Административните съдилища за “невралгичните места” в тяхната работа.
Проектът е финансиран от оперативна програма "Административен капацитет".