Работодатели получиха глоби за 40 000 лева
Работодатели получиха глоби за 40 000 лева / netinfo

Актове на обща стойност 40  250 лева бяха съставени на работодатели от Врачанска област, съобщиха от НАП Враца. Глобите са за неспазване на осигурителното законодателство, а направените нарушения са констатирани през 2008 г.

За цялата година инспекторите от сектор „Проверки и ревизии” в приходната администрация са проверили общо 1 033 работодатели. Съставени са 599 акта за нарушения на Кодекса за социално осигуряване. Най-честите нарушения са невнасяне на осигуровки и закъснение в подаването на декларации.

През 2007 г. направените проверки на работодатели бяха 637, а съставените актове – 512.