Предлаганата риба в магазините в Монтана и региона е годна за консумация, уточняват от областния град. Ветеринарните специалисти засилиха контрола заради увеличеното търсене на риба за Никулден.
Съгласно нареждане от Националната ветеринарно медицинска служба от няколко седмици инспекторите правят проверки и взимат проби от риба от магазините и обектите за обществено хранени. Извършени са 40 проверки в 35 обекта, като не са констатирани случай на заболявания по рибата.
Търговците разполагат с нужните документи за произход. Изследвания се правят и на замразените риби, уточни д-р Петя Тодорова, началник на ДВСК-а Монтана.