Представят Враца на международен симпозиум в Корея
Представят Враца на международен симпозиум в Корея / netinfo

Община Враца ще бъде представена на международен симпозиум “Global Green business 2008” в Сеул – Южна Корея.

Това съобщи за Дарик заместник кмета по туризъм, спорт и оперативни програми Тони Милева, която заминава днес по покана на посланика на Корея у нас. Включването на Община Враца и представител от местната власт е след оценка на кандидатурите на общините и техните проекти.

Разходите по пътуването и престоя са за сметка на домакините. Делегацията е организирана от корейската агенция “Котра” и цели насърчаването на търговията и инвестициите с Република Корея.

На форума в Сеул зам.-кмета Тони Милева ще направи презентация на екологичните проекти на общината и ще се срещне с регионалния директор на ЕС & ОНД на Самсунг господин Санг Джонг Парк по негова покана.