„Пчелна майка (Враца) спечели юбилейното издание на турнира на малки врати в Мездра / Мирослав Гетов

„Пчелна майка" (Враца) стана победител в 15-ото, юбилейно издание на открития турнир по футбол на малки врати, организиран от Община Мездра. На финала тимът на „пчеличките", който е съставен предимно от футболисти на „Монолит" (Манастирище), втори в Северната врачанска областна група, се наложи над лидера в „А" ОФГ Враца Юг „Околчица" (Моравица) с 2:1 след продължения (в редовното време 1:1).

Съставът на шампионите: Цветан Димитров, Илия Илиев, Пламен Бузов, Кристиан Илиев, Владимир Вълов (кап.) и Никола Маринов (Тодор Кръстев, Калоян Недков, Емил Тодоров, Станислав Димитров, Митко Митев, Пламен Генов, Никола Митев).
Бронзовите медали спечели миналогодишният финалист ВиК (Враца), който победи „Дебелия балет „(Мездра) с 4:1.

Пчелна майка" (Враца) спечели юбилейното издание на турнира на малки врати в Мездра

За най-добър селски отбор бе определен „Околчица" (Моравица), за най-добър квартален - „Дебелия балет", а за най-добър фирмен - „Пчелна майка". Отличието за феърплей заслужи SEBN (Мездра). Освен парична премия от 300 лв., шампионите от „Пчелна майка" получиха комплект футболен екип. Голмайстор на турнира със 7 точни попадения стана Георги Иванов („ВиК"), а най-добър вратар - Цветан Димитров („Пчелна майка").

Наградите на призьорите връчиха кметът на общината инж. Николинка Кътовска и зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Аспарухов.
В 29-те срещи на турнира, който продължи точно един месец, бяха отбелязани общо 166 гола, което прави средно по 5,7 на мач. С най-добро нападение е ВиК, отбелязало 29 точни попадения, а с най-стабилна защита - „Пчелна майка", чиято отбрана допусна само 4 гола. Наградният фонд на спортната проява надхвърли 1750 лв.