Общинският съвет даде съгласието си за закупуване на два агрегата за онкологичния диспансер във Враца. Това стана ясно на вчерашното редовно заседание. Вносител на докладната записка бе зам.-кметът по здравеопазване и социални дейности д-р Слави Георгиев.
Агрегатите с мощност от по 80 и 151 киловатчаса ще бъдат закупени със средства на Междуобластния диспансер за онкологични заболявания, но се иска съгласието на местния парламент, заради чл.10 ал. 1 от Наредбата за реда за упражняване на правата на собственост на Община Враца в търговските дружества с общинско участие. Според нея при закупуване на апаратура на стойност над 10 000 лева е необходимо съгласието на общинските съветници, а общата им стойност е 85 000 лева.
Закупуването на агрегатите е наложително тъй като едно аварийно прекъсване на електрозахранването ще е фатално за пациенти по време на операция, както и за тези в сектора за интензивно лечение и реанимация. След извършения ремонт на болницата през 2007 и 2008г., Междуобластния диспансер за онкологични заболявания е останал извън енергийното захранване на болничния комплекс.