Областното звено за бедствия и аварии оглежда моста в Камено Поле
Областното звено за бедствия и аварии оглежда моста в Камено Поле / netinfo
Областното звено за бедствия и аварии днес ще огледа състоянието на падналия мост в село Камено Поле и старта на ремонтните дейности, съобщи за Дарик пресаташето Ева Каралийска.

Комисията ще бъде председателствана от заместник-областния управител Георги Раловски. По негова покана ще се присъединят и шефовете на „Пътстройинженеринг” Тони Петров, Областно „Пътно управление” инж. Стефан Илиев и „Мостстрой” Румен Йовчев. Според шефа на Дирекция „Оперативен контрол и управление на риска” Дончо Атанасов, фирмата-изпълнител на проекта е получила за ремонт на моста 200 000 лева.

Това е сумата, която Национална Агенция „Пътна инфраструктура” отдели за спешните дейности за съоръжението в Камено поле. Работата по реконструкцията на моста стартира до края на седмицата.