Обединената десница спечели изборите в с.Долна Вереница
Обединената десница спечели изборите в с.Долна Вереница / netinfo

Кандидатът  на обединената десница БНД-СДС-ДСБ Ивайло Никитиев е новият кмет на с. Долна Вереница, община Монтана. Той победи на балотаж Огнян Павлов - кандидат на управляващата НДСВ, подкрепен за втория тур и от големия коалиционен партньор БСП.
 

На втория тур избирателната активност беше още по-висока – 89,2%. Правото си на глас упражниха 182-ма от 204-мата избиратели по списък в селото. Две от подадените бюлетини бяха определени от комисията за недействителни.
Ивайло Никитиев постигна убедителна победа със 109 гласа. Това прави 60,5 на сто от действителните гласове. Кандидатът на управляващите взе 71 гласа, или 39,5%  от гласовете.