Някъде бях чела, че всички отговори на въпроси хората научават още докато са деца. Само и единствено от собствен опит. По това време на годината, в моя роден град, на всяко кръстовище се палеха огромни огньове.От гуми, разбира се. Брат ми открадваше колекцията ми от празни дезодоранти, за да ги хвърля в огъня и те да гърмят. Много плачех тогава. И той все ми се извиняваше. До следващата година. Така рабрах, че хората се извиняват и после забравят.
Та като се сетих, че сега е Сирни Заговезни и е време за прошка, се замислих на кой да дам прошка, от кой да чакам „извинявай”. Списъкът доста се разтегли след няколко минути мислене.
Искам днес да се извиня на родителите си. За това, че съм им скапвала всички почивки. За ужасния си пубертет. Разбрах колко съм грешна сега, когато дъщеря ми отмъщава от тяхно име всеки ден. Да се извиня искам и на нея. Заради това, че не се възпротивих достатъчно силно и ясно срещу желанието на Вълчев да намалява поведението на учениците. Така без да искам я накарах да живее във времето на моите прогимназиални спомени. Дано да ми даде прошка, че я записах в училище с униформа, че ходи на частни уроци, а не си играе навън. Също така и се моля да не ми се сърди, че живеем във време, в което не тича по улиците волно, както аз съм тичала, че не може да се прибира сама. Даже по светло. Аз съм виновна, защото си позволих да живея с нея в размирни времена и опасна държава.
Да ме прощава и премиера. За това, че не гласувах за него на предишните избори. Но, на тези, ако ми се извини...изобщо няма да гласувам за никого! Защото ме правят на глупачка всеки ден! Искам да ми се извинят за милион неща. За пенсията на баба ми, за това, че тази година ми обраха къщата и ми откраднаха колата, за дупките по пътищата, за дупките в НАП, за пушещите полицаи, които не правят нищо друго. Държа да ми целуне ръка премиера, защото се прави на модерен на мой гръб. И иска да е премиер на всяка цена. Дори когато цената е аз да искам прошка от децата си за нещо, което той ми натвори...
И ако четете този надпис - аз съм паднала от мотора. Елена е на танци!