Ученически бележници ще раздават днес младежите от ПП ГЕРБ – Враца. Това са анкети под формата на ученически бележник, в които гражданите ще могат, по шестобалната система, да оценят работата на министрите.
Инициативата е във връзка с 220-те милиона евро, от които европейската комисия лиши България преди броени дни. МГЕРБ ще продължава инициативата – „Демократични изпити за българското правителство”.
Целта е провеждане на референдум на територията на цялата страна. По този начин оценката, която министрите ще получат, ще бъде с най – голяма тежест.