Кметът на Враца апелира за гражданско самосъзнание
Кметът на Враца апелира за гражданско самосъзнание / netinfo

Апел към жителите на Община Враца да не изхвърлят незагасена жарава от печките на твърдо гориво отправи днес кметът на града инж. Тотю Младенов. Общинската фирма БКС само за последната 1 седмица е регистрирала над 10 случая на запалени кофи, а от началото на отоплителния сезон са унищожени над 40 сметосъбиращи съда.

За да се предотврати паленето миналата година от БКС са поставяли стари съдове за събиране на въглени, но според представители на дружеството ефекта е бил нулев.

“Не можем да кажем, че е умишлена тенденцията, но явно има и недобросъвестни граждани. Надявам се, че около Коледа и Нова година жителите на града да проявят гражданско самосъзнание и да няма повече запалени контейнери” – допълни още кметът на града инж. Тотю Младенов.